MUŽI: Dolany - Semín 0:1

Autor: administrator <marek.psenicka(at)gmail.com>, Téma: Mužstvo dospělých, Vydáno dne: 30. 03. 2009

Úvodní utkání podzimní části III. třídy Přeloučsko sehráli naši muži na hřišti v Dolanech a vezou odtud 3 body !!!

Dolany - Semín 0:1 (0:0)

gól: René Živný

sestava:
Gabriel Radek - Černoch Vladimír, Samek Josef, Vokál Ondřej, Vokál Tomáš - Hrůša Lukáš, Tichý Štěpán, Václavek Josef - Živný René, Panchártek Michal, Kalousek Michal

střídání: Linhart Jaroslav, Morávek Petr, Sobl Jiří

Úvodní utkání jara nás čekalo pod vedením nového (hrajícího) trenéra Jirky Sobla a jeho hrajícího asistenta Jardy Linharta. Bohužel, díky zápasu dorostenců ve Chavleticích, jsme nemohli použít Šimona Vosáhla, Filipa Deveru ani Vaška Černého a tak díky zranění Žáčka a Kosiny, či zahraničnímu pobytu Martina Vencla, jsme nastupovali ve značně poslepované sestavě.

V podzimním utkání, které se hrálo u nás, jsme vyhráli nad Dolany 2:1 po poločase 0:1. O góly se postarala dvojice Zetek a Panchártek.
Nyní v Dolanech se hrálo na velice těžkém terénu. Po týdenních deštích, byl povrch hriště v Dolanech hodně rozměklý a běhání na něm stálo hodně sil. V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal a měli jsme tři pěkné příležitosti. Nejprve střelu výborně hrajícího Lukáše Hrůši jen tak tak vytěsnil gólman Dolan na roh, podobně se mu vedlo i při střele Michala Kalouska a když se o kousek nepodařilo skórovat hlavou Michalu Panchártkovi po centru Živného, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.
Střídal musel Michal Panchártek, jemuž soupeř prošlápl kotník a na plac za něj šel Jarda Linhart. Po 15 minutách musel střídat i Pepík Václavek, jenž do zápasu nastoupil přes sebezapření, jelikož se necítil dobře. Za něj nastoupil Petr Morávek.
Ihned na začátku druhé půle si hosté vytvořili pohlednou kombinační akci, ale vše se podařilo utnout na malém vápně odkopem do rohu. Během druhé půle se hra přelévala z jedné strany na druhou, až v 70 minutě po našem malém tlaku centroval odražený míč do vápna Jarda Linhart a René Živný hlavou překonal brankáře Dolan.
V 80 minutě pak musel střídat i René Živný a na plac tak zaskočil poslední připravený hráč Jirka Sobl. Všechny ošemetné akce se podařilo naštěstí našemu celku vyřešit a udržet jednobrankové vítězství. Tři body jsou velice ceněné.

Poděkování patří celému mužstvu za velikou bojovnost, která stála na promočeném hřišti mnoho sil. Vyzvednutí za výborný výkon patří Josefu Samkovi a Ondrovi Vokálovi, naše stopérská dvojice zahrála tentokráte opravdu nekompromisně, ze zálohy pak tradičně Štěpán Tichý, který mám snad dvoje plíce a naběhá toho opravdu hodně, velice příjemně překvapil Lukáš Hrůša a naprostou jedničku za druhý poločas dostává Jarda Linhart. Takhle nějak bych si představoval hráče s naprostým přehledem na hřišti.

V příštím kole hostíme tuto neděli od 16,30 hodin celek Chvaletic, kde jsme na podzim prohráli vysoko 3:0, takže jim máme co vracet. na utkání nebude k dispozici René Živný, ale budou se moci použít dorostenci.