Projekt OFS na darování plasmy

Také Sokol Semín se připojuje k tomuto projektu. První skupinu pro odběr 7.5. tvoří René Živný, Tomáš Vokál, Jakub Vojáček, Eduard Kraus a Pavel Žáček (náhradníci Pavel Strnad, Jakub Slabý).

Pokud se bude chtít kdokoliv další v průběhu akce přidat, rád mu vše potřebné zařídím. René Živný, předseda TJ Sokol SemínDobrý den Vážení kolegové, funkcionáři, hráči a fotbaloví příznivci,

rád bych vás jménem Výkonného výboru Okresního fotbalového svazu (OFS) Pardubice seznámil s nově vzniklým projektem, který soutěživou formou podporuje léčbu těžkých onemocnění, mj. případů koronaviru. Týdeník Pernštejn a OFS odstartovaly projekt ohledně dárcovství spojeného s odběrem krevní plazmy ve spolupráci s firmou Plasma Place. Úvodní prezentace tohoto projektu se konala v pondělí dne 9. března letošního roku na pravidelném aktivu s vašimi fotbalovými kluby, působícími v rámci našeho okresu Pardubice. Princip této soutěže spočívá v tom, že nejen hráči, ale i ostatní členové vašich fotbalových klubů, mohou poskytovat krevní plazmu firmě Plasma Place v Odběrovém centru v Hradci Králové. Právě lidská plazma je totiž zdrojem imunoglobulínů, které se podávají při léčbě koronaviru. Vždy po určitém časovém období bude probíhat vyhodnocování jednotlivých klubů v počtu odběrů jejich členů. Žebříček nejaktivnějších klubů i jedinců pak bude pravidelně aktualizovat Týdeník Pernštejn. Následně se počítá s tím, že by se vyhodnocení celé soutěže uskutečnilo před zahájením nového soutěžního ročníku našich okresních fotbalových soutěží s předáváním ocenění.

A proč jsme se k tomuto projektu odhodlali? Právě v této chvíli je totiž nutné, aby každý co nejvíce pomohl rizikovým pacientům k překonání celosvětově rozšířeného koronaviru. Jediným zdrojem imunoglobulínů podávaných při léčbě těžkých případů této infekce, je totiž lidská plazma, která je získávána právě od dobrovolných dárců. „V současné chvíli je více než kdy jindy nutné projevit vzájemnou solidaritu a přispět k léčbě rizikových skupin pacientů, které koronavirus nejvíce ohrožuje“, což potvrdil MUDr. Luděk Rubáš, jednatel společnosti Plasma Place. K tomuto lze bezesporu uvést, že jednou z hlavních podstat naší soutěže je humánní rozměr dárcovství, proto věříme, že se do soutěže zapojí všechny vaše fotbalové kluby, potažmo vaši členové.

Základní informace:

Dárcovské centrum Plasma Place, Odběrové centrum Grand, v Hradci Králové, Československé Armády 295:

- je otevřeno každý týden od pondělí do pátku od 7 do 19 a v sobotu od 7 do 15 hodin,

- darovat plazmu v ČR může každá zdravá osoba ve věku 18 – 65 let, s váhou nad 50 kg, a to jednou za 14 dní,

- dárce plazmy nemusí být občan ČR, ale měl by zde mít alespoň dlouhodobý pobyt (a stálou adresu),

- dárce by měl mít v ČR platné zdravotní pojištění,

- zdravotní způsobilost dárce plazmy posuzuje lékař a to na základě rozboru anamnézy (zdravotní minulosti dárce) a základního fyzikálního a laboratorního vyšetření,

- za propuštění dárce k odběru zodpovídá lékař,

- přínosné informace o zdravotním stavu dárce,

- finanční odměna pro prvodárce 400,- Kč, za 2. odběr 900,- Kč a za každý následující odběr 700,- Kč,

- občerstvení a nápoje zdarma.

V případě, že se rozhodnete soutěže darováním plazmy osobně zúčastnit, žádám vás, popř. členy vašich fotbalových klubů, aby mi pro správnost průběžné aktualizace a celkového vyhlášení výsledků předem nahlásili svou účast prostřednictvím e-mailové zprávy, popř. na tel. č.: 607 220 258, s uvedením konkrétního jména, příjmení a příslušnosti ke klubu.

K tomuto dále doporučujeme, aby jste se k odběru objednali s týdenním předstihem ve skupině max. 5-ti osob, v preferovaném čase s možností kontaktu na osobu paní Nikol Hajnou, tel. č.: 731 733 754 (Plasma Place, tel. č.: 226 289 070), přičemž je zárověň nutno uvést jméno, příjmení, příslušnost ke klubu a identifikační údaj "OFS Pce". Případně jsem ochoten vám objednání odběru zajistit.

V případě jakýchkoliv vašich dotazů nejen k projektu, ale i k průběhu odběru jako jeden z dárců, vám velice rád podám bližší informace. Zároveň se lze blíže k projektu informovat na webu: www.tydenikpernstejn.cz, popř. průběžně v archivu tištěného vydání Týdeníku Pernštejn na webovém odkazu: http://www.tydenikpernstejn.cz/archiv-tisteneho-vydani/.

S pozdravem

Drahoš Drábek

předseda VV OFS Pardubice

tel. č.: 607 220 258

e-mail: drdrabek@seznam.cz


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Autor: administrator | Vydáno dne 30. 04. 2020 | 618 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek