Rozhovor před sezónou s předsedou Sokola Semín

Autor: administrator <marek.psenicka(at)gmail.com>, Téma: Akce v areálu, Vydáno dne: 24. 08. 2017ROZHOVOR S PŘEDSEDOU TJ SOKOL SEMÍN RENÉ ŽIVNÝMz


Jsme na prahu nové fotbalové sezóny, jaké od ní máš očekávání?

Velice optimistická. Kádr se podařilo již během jara vcelku vhodně posílit, po dlouhé době se u nás začalo poctivě a hlavně pravidelně trénovat. Moderní prvky do přípravy vnesl po návratu z Přelouče Kuba Slabý, během zápasů pak na vše dohlížejí Petr Vokál s Pavlem Strnadem. Myslím si, že tento systém funguje velice úspěšně a i samotní hráči si jej pochvalují. Jaro ukázalo, že se parta umí semknout a po špatném podzimu nakonec s přehledem ukopala střed tabulky. V letošní sezóně je potřeba hrát ve vrchní polovině tabulky, aby se zabránilo spadnutí do IV. třídy, které bude díky restrukturalizaci soutěží masivní. Přípravná utkání i první kolo mistráků ve mně vyvolávají optimismus, tak snad mi vydrží co nejdéle.

Do letošního ročníku okresních soutěží Semín přihlásil hned čtyři družstva.

Přesně tak. Jsem nadšený především z toho, jak se u nás kluci starají o žákovská družstva. Máme U9 a U13, což je časově náročné, ale kluci jako Jarda Fábera, Radek Gabriel, Pavel Strnad a další se jim hodně věnují. Bohužel pro nás, je žákovská mistrovská soutěž dost o ježdění. Letos je nový systém soutěže a tak se děti najezdí napříč celým okresem. Navíc se jedná o hodně zápasů. Žáci U13 tak budou končit podzimní sezónu déle než muži, což se moc často nestávalo. Ale myslím si, že jak tréninkově, tak materiálně je o naše děti dobře postaráno. Jezdí na soustředění, pravidelně dokupujeme sportovní vybavení, je to vše na dobré cestě. Už jsem to někde asi psal, ale jen jedna dětská branka stála 28.500,-Kč. Ovšem díky podpoře drobných sponzorů družstva dětí, jim můžeme pravidelně sportovní oblečení či náčiní obnovovat. Čímž velice děkuji všem, kteří nám v minulém období přispěli jakoukoliv částkou. Nově jsme také přihlásili veteránskou okresní soutěž a klasicky muže do III. třídy.

Jaká je situace s vlastním sportovním areálem, dle prvního pohledu se v něm stále něco děje?

Zastávám názor, že získané peníze se mají investovat především zpět do areálu. To, co nám naši předchůdci vybudovali, musíme nejen udržovat, ale také vylepšovat. Za posledních několik let se nám podařilo investovat především do hlavní budovy kabin. V uplynulém roce přibyla nová fasáda a rovněž pergola na posezení, došlo k nákupu nových venkovních laviček a stolků, proběhla také rekonstrukce podlahy v kiosku či nákupu nového zahradního traktoru pro sekání hřiště. Kdo chodí pravidelně, všiml si také nových plastových oken a dveří v areálu, či konstrukce pro workoutové cvičení. Pak je tu spousta věcí, které vidět nejsou, jako nové rozvody vody, rekonstrukce všech kabin, obou vnitřních sociálních zařízení atd. Za posledních 5 let se do areálu investovalo hodně přes milión korun. Navíc hodně šetříme na práci, jelikož spoustu věcí dělají naši členové brigádně, za to bych jim chtěl moc poděkovat. A nejedná se jen o investiční akce, ale i o běžný chod klubu. Ostatně všichni vidí na vlastní oči, jak se zlepšilo hřiště pod údržbou Pavla Zemana. Bez pomoci lidí, které napadne jít sám od sebe pomoci Sokolu se neobejdeme. Již jsem jmenoval trenéry, Pavla Zemana, ale nesmím opomenout ani Edu Krause, Helenku Vokálovou s Petrem Vokálem, kteří mají pod palcem sokolský kiosek, kluci od motorek, kteří se starají o spodní část areálu, lidi, co se pod vedením Pavla Janáka střídají u udírny během zápasu, kamarádi z předsednictva Sokola a spousta dalších, určitě bych na někoho zapomněl, ale vážím si všech.

Plánují se v areálu ještě nějaké investice?

Ještě během podzimních měsíců bude parta Petra Žáčka dávat novou fasádu na technické budovy (garáž, dílny atd.). Pro příští rok bychom chtěli udělat nové závlahy na hřišti, ve spolupráci s obcí opravit plot za západní bránou a rozšířit novou pergolu až nad vstup do kiosku. Zároveň vydláždit celý prostor pod novou pergolou. V součtu jsou to investice za cca. 650 tisíc Kč, na což by samozřejmě naše vlastní zdroje nestačily. Proto se neobejdeme bez pomoci partnerů a spolupráci s obcí Semín či Pardubickým krajem. Základní údržba areálu je pak zajištěna brigádně, dle potřeb a především již zmiňovanými nadšenci, kteří se ve volných chvilkách seberou a jdou něco potřebného do areálu Sokola udělat.

Blíží se také 100 let výročí od založení Sokola Semín. Připravují se nějaké oslavy?

V roce 2019 tomu bude 100 let, to je pravda. Určitě oslava bude důstojná tomuto výročí. Během podzima 2017 bude ustanoven přípravný výbor tohoto jubilea. Chceme spolupracovat navíc se všemi složkami spolků v obci a samozřejmě s obcí Semín. Pevně věřím, že se nám oslavy povedou.

f


f


Na obrázcích je vidět nová fasáda na kabinách a rovněž nová pergola.